קריירה משמעותית

כשהיינו קטנים דודה ברכה שאלו אותנו – מה תהיו כשתגדלו? הקריירה המשמעותית אז היתה – כבאי אש, שוטר, מורה, רופא. גדלנו והיינו צריכים לבחור קריירה. לי היה קל לבחור, כי מאז שהייתי קטנה אהבתי ללמד, לעזור לתלמיד החלש, לעזור למורה, פשוט לעזור, זה עשה לי טוב על הנשמה. אז כשבגרתי למדתי בסמינר לוינסקי לימודי הוראה ורכשתי את מקצוע ההוראה. מורה. התחלתי ללמד. לצערי לפני שבחרתי במקצוע זה לא ידעתי שילדים יכולים להיות כל כך אכזריים. צוחקים על המורה, מתבדחים על חשבונו, קוראים לו בשמות לפני ומאחורי גבו. אני תוהה האם אלו הם הילדים בני זמננו אשר או שמאז ומתמיד ילדים נהגו כך, ככל שאני מכירה את הסיפורים על ימים עברו למורה רחשו כבוד הן הילדים והן ההורים. אחרי מספר שנים מעטות כמורה החלטתי שמקצוע זה אינו בשבילי, הצטערתי שכך התגלגלו הדברים אך הייתי חייבת להודות בפני עצמי שמוטב שאעזוב את ההוראה. מאז פשוט עבדתי כדי להתפרנס, וזה היה מספק מאוד. עם הכסף שהרווחתי עזרתי לבני משפחתי ולאנשים יקרים לי, רכשתי עצמאות ושליטה במהלך חיי, התקדמתי בחיים, למדתי ונתרמתי מכך שעבדתי. 

הרבה שנים לא חסרה לי קריירה משמעותית, מרדף אחרי הצלחה, הכרה, עלייה בסולם דרגות, הישגיות ומאבקים. http://www.kab.co.il/kabbalah/%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D
לא חסר לי הכבוד שהחברה רוחשת לאדם שאומר שהוא אתה רופא, אדריכל, מורה או כל מקצוע אחר שנחשב לקריירה, מקצוע שמביא בצידו שכר גבוה או הכרה במאמציו ובשכלו של האדם. אני? אני מנקה. זה המקצוע שלי, ואם אתה רוצה לקרוא לזה קריירה משמעותית – בכבוד, תקרא לזה קריירה משמעותית כי אני עוזרת לאחרים, מנקה לכלוך שלא שייך לי, והופכת חדרים לנעימים יותר למגורים. זאת הנתינה שלי לעולם. בפשטות, אני משמחת אחרים בכשרון שניתן לי, לנקות. תתפלאו, גם לזה צריך כשרון. בטח יצא לכם להכיר מנקות אשר לא עשו עבודתם נאמנה, איך הרגשתם אחרי שיצאו מבתיכם? שמחה? תסכול? כשאני עובדת אני חושבת על האדם שיהנה מפירות עבודתי ועל כך שאני רוצה להעביר לו אנרגיה של ניקיון, טוהר, התחלה חדשה.

בשנים האחרונות התחלתי להרגיש עוד משהו ש"מדגדג" לי. התחיל לבעור בי הרצון לכתוב. התחלתי לפרסם ספרים שכתבתי. אני עכשיו כותבת את הספר השלישי שלי. אמא שלי מתגאה, מראה את הספרים שלי לאחרים ואומרת – ״זו הבת שלי״ וגם לי נעים להוציא ספר ועוד ספר ולשתף עם הקוראים את נושא הספר, אם זה שיחות עם אמי, סיפורים עלי ובן זוגי, או השותפות שלי עם אלוהים. זו בהחלט קריירה שאני שמחה בה והיא משמעותית כי אני תמיד אהבתי לכתוב, ועכשיו יש אנשים שאוהבים לקרוא את מה שאני כותבת. הקריירה היא לא רק משמעותית לי, היא משמעותית להפוך אותי לחלק אינטגרלי מהחברה שאני בה חיה. 

מתוך ניסיון חיי, לסיכום, אני חושבת שכדאי לאדם לבחור מקצוע שדרכו הוא יכול לבטא את הנתינה שלו לעולם ולהעביר דרכו את הרצון שלו שלאנשים יהיה בכל יום קצת יותר טוב ונעים.