עבודה מועדפת

אחת העבודות הכי ישראליות היא ככל הנראה עבודה מעודפת, אם אפשר גם להתייחס לרמת הפופולריות היורדת של עבודות הקיבוציות שבשנים האחרונות כבר לא ממש מגייסות מתנדבים כמו בעבר. אך העבודה המעולה הזו עבור חיילים משוחררים, מעניקה בעצם את היכולת להשתלב בחברה הישראלית בצורה מהירה ויעילה, תוך כדי התנסות שלל משרות שונות אשר יוכלו גם להעניק התפתחות מקצועית והקניית כלים מעולים להמשך הדרך. משרות אלו נעות בין אזורים המרוחקים מהמרכז, כמו אילת, טבריה, עכו ועד אל משרות באזורים שונים במרכז כמו תל אביב, רמת השרון ועוד ערים אחרות. אך לצד המגוון הגאוגרפי מומלץ להכיר גם את מנעד העבודות שניתן למצוא תחת החיפוש של עבודה מועדפת.

עבודה מועדפת עם מגורים

כאשר מדובר בחיפוש של עבודה מועדפת אי אפשר שלא להתעלם מהאופציה הכל כך מושכת בדמות אזור מגורים לכל עובד, שכן משרות אלו מאפשרות לא רק התנסות בעבודות סיזיפיות שונות אלא גם ביכולת של העובדים להתנהל בצורה עצמאית. עבודות אלו כמו שציינו מעל נמצאות החל מרמת הגולן שבצפון ועד לאילת שבדרום, כאשר בניהן ניתן להשתלב בעבודות אריזה, עבודות הדרכה, עבודות שירות הסעדה ועוד מגוון עבודות. כך למשל כל חייל משוחרר יוכל למצוא עצמו באחד הקיבוצים או המושבים בארץ, עם משרת קטיף  או אריזה, אזור מגורים ואווירה דינמית ונעימה. מאידך ניתן למצוא חינוכיות שונות, המציעות השתלבות במערבי חינוך, הדרכה וליווי אישי ובחלק מהמקרים גם מגורים מעולים ושירותים סוציאליים מלאים.

מגוון עצום של עבודות: עבודות אריזה וקטיף נחשבות לעבודה מעודפת די שכיחה בקרב הצעירים, אך עם זאת גם לא מעט עבודות אבטחה שונות מצליחות מצוא עצמן אפשריות ומהנות גם לחיילים משוחררים וגם לחיילות משוחררות. משרות אלו מאפשרות השתלבות במערכים שונים של אבטחה, בהם ניתן לאייש תפקידים של סדרנים, בודקים ביטחוניים ומאבטחים של מוסדות שונים ואפילו קהילות של יהודים ברחבי הארץ. עם זאת חשוב לזכור כי קבלה לעבודות שכאלו דורשת גם עמידה בתנאי שונים, בין אם מדובר בהכשרה צבאית, תעודת אבטחה וכמובן רישוי פלילי נקי.